امروز چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸
  • ورود به سایت

    Log In

کد مطلب: 1374
تاریخ انتشار : 9 ژانویه, 2020 - 17:17
تعداد نظرات: 0

ضرورت بازنگری در ممنوعیت واردات کالاهای آرایشی و بهداشتی


عبدالعظیم بهفر مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح فعالیت‌های سازمان غذا و دارو در حوزه آرایشی و بهداشتی تأکید کرد: رویکرد ما در حوزه وزارت بهداشت این است که تا جای ممکن بازار از کالاهای قاچاق و تقلبی پاک شود. خوشبختانه با دخالت‌های به‌موقع هم که صورت گرفته، گشایش‌های خوبی […]

عبدالعظیم بهفر مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو ضمن تشریح فعالیت‌های سازمان غذا و دارو در حوزه آرایشی و بهداشتی تأکید کرد: رویکرد ما در حوزه وزارت بهداشت این است که تا جای ممکن بازار از کالاهای قاچاق و تقلبی پاک شود. خوشبختانه با دخالت‌های به‌موقع هم که صورت گرفته، گشایش‌های خوبی در این زمینه حاصل‌ شده است.

او همچنین با اشاره به نام‌گذاری سال جاری تحت عنوان « رونق تولید» افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۱ فراورده آرایشی و بهداشتی پروانه ساخت گرفته‌اند و عملاً برنامه‌ریزی‌های اداره کل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی این است که به سمت تولید حرکت کنیم.

بهفر بهره‌گیری از ظرفیت‌های تشکل‌های بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد را یکی از مهم‌ترین رویکردهای اداره کل متبوعش اعلام کرد و گفت: ما دنبال این هستیم که امنیت و اصالت کالاها را در بازار برای مصرف‌کننده مهیا کنیم.

به گفته مدیرکل فراورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، پایه و اساس ورود فنّاوری به کشور واردات است. ما اگر امروز تولیدی در صنعت آرایشی داریم به سبب واردات بوده است. او همچنین در پاسخ به انتقادات مطرح درباره ممنوعیت کالاهای آرایشی و بهداشتی اظهار داشت: سازمان غذا و دارو صریحاً مخالف این موضوع است و در آخرین جلسه‌ای که ما با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتیم قرار شد وزارت صنعتت درباره این ممنوعیت بازنگری کند.برچسب ها :