امروز یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
  • ورود به سایت

    Log In

کد مطلب: 1033
تاریخ انتشار : 24 مارس, 2019 - 18:10
تعداد نظرات: 0
موضوع : دسته‌بندی نشده

زیان قاچاق کالاهای بخش سلامت تنها به مقوله اقتصادی بر نمی‌گردد


شاید رژ لب پر مصرف‌ترین کالای آرایشی در میان انواع گروه‌های سنی بانوان باشد که حاوی مواد مضر زیادی همچون فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان است. قیمت پایین‌تر این محصول نسبت به نمونه اصلی آن، موجب شده است تا استفاده از کالاهای تقلبی این محصول با استقبال گسترده‌تری از سوی خریداران مواجه […]

شاید رژ لب پر مصرف‌ترین کالای آرایشی در میان انواع گروه‌های سنی بانوان باشد که حاوی مواد مضر زیادی همچون فلزات سمی سنگین سرب، کادمیوم، جیوه و آنتیموان است. قیمت پایین‌تر این محصول نسبت به نمونه اصلی آن، موجب شده است تا استفاده از کالاهای تقلبی این محصول با استقبال گسترده‌تری از سوی خریداران مواجه شود که عواقب خطرناکی را در بر خواهد داشت.

وقتی رژ لب برای ساعت‌های طولانی روی لب باقی می‌ماند ممکن است به‌طور ناخواسته و در اثر خوردن یا آشامیدن مواد غذایی، بلعیده شود که نتیجه آن تماس بدن با مواد سمی است. استفاده بیش از حد این مواد می‌تواند موجب بروز انواع سرطان‌ها در اثر تجمع زیاد این فلزات در بدن شود.

نکته مذکور تنها یکی از چند ده محصول لوازم آرایشی و بهداشتی است که بدان برای نمونه اشاره شده است و اگر سایر آسیب‌های محصولات بازار لوازم آرایشی و بهداشتی را بدان اضافه کنید، متوجه حجم فراوانی از صدماتی خواهید شد که در کمین خانواده‌ها است.

معرفی نمونه‌های امریکایی تا واقعیت اصالت این محصولات!
یکی از گزینه‌هایی که فروشندگان این بازار، برای جلب مشتری به آن‌ها معرفی می‌کنند، معرفی برندهای آمریکایی است که عملا نمونه بارز فروش کالای تقلبی و قاچاق در بازار است که می‌تواند خطرآفرین باشد.

عبدالعظیم بهفر طی گفت‌وگویی در این‌باره ضمن هشدار به خانواده‌ها، اظهار کرد: لوازم آرایشی رنگی از امریکا یا به کشور وارد نمی‌شود و یا واردات آن بسیار محدود است.

وی افزود: مردم در هنگام خرید لوازم آرایشی توجه کنند که اگر برچسب محصول یا بسته بندی این نوع محصولات، ساخت امریکا باشد، در صورت عدم اطمینان از اصالت کالا و واردات قانونی آن، از خرید محصول خودداری کنند، چراکه آن کالا قاچاق، تقلبی و یا فاقد تاریخ مصرف است.

خانواده‌ها برای حفظ سلامت خود به برچسب اصالت کالا توجه کنند
مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تاکید بر خطرناک بودن مصرف کالاهای قاچاق و یا تقلبی، خاطرنشان کرد: لازم است خانواده‌ها برای حفظ سلامت خود به برچسب اصالت کالا توجه کرده و هرگز فریب عده‌ای سودجو و متقلب را که هدفی جز منفعت طلبی نداشته و اهمیتی برای سلامتی مردم قائل نیستند را نخورندبرچسب ها :