امروز جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸

کد مطلب: 1106
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردین, ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹
تعداد نظرات: 0

زیبایی، تورم نمی‌شناسد


اگرچه امسال بسیاری از مشاغل به دلیل تغییرات در نرخ دلار و تورم، رونق خود را از دست دادند، اما برخی شغل ها همچنان مانند گذشته مشتریان بسیاری دارد. به گزارش ایسنا، به طور قطع آرایشگری از آن دسته شغل‌هایی است که اگرچه ذوق و هنر آرایشگران را می‌طلبد، اما می‌تواند در هر شرایطی سودده […]

گران

اگرچه امسال بسیاری از مشاغل به دلیل تغییرات در نرخ دلار و تورم، رونق خود را از دست دادند، اما برخی شغل ها همچنان مانند گذشته مشتریان بسیاری دارد.

به گزارش ایسنا، به طور قطع آرایشگری از آن دسته شغل‌هایی است که اگرچه ذوق و هنر آرایشگران را می‌طلبد، اما می‌تواند در هر شرایطی سودده باشد و در کوتاه مدت سود بالایی را عاید آرایشگر کند. با وجودی که در کشورهای مختلف آمار قابل محاسبه‌ای از گردش مالی آرایشگاه‌ها وجود دارد، اما متاسفانه در ایران این‌گونه نیست و به دلیل این‌که بسیاری از زنان در قالب کمک به خانواده خود این حرفه را فرا گرفته‌اند و بدون مجوز، با تخصص‌های مختلف آرایشگری می‌کنند، از گردش مالی مشخص این صنف آمار دقیقی وجود ندارد. با این وجود این صنف همیشه و در هر شرایطی مشتریان خود را حفظ می‌کند و به خصوص در ایام نزدیک شب عید، بسیار شلوغ هستند و حتی مشتریان آنها از چند ماه قبل نوبت‌های خود را رزرو می‌کنند.

سوددهی این حرفه بین ۳۰ تا ۵۰ درصد برآورد می‌شود و دوره بازگشت سرمایه اولیه بین یک تا ۵ سال متغیر است. آرایشگران در لابلای صحبت‌های خود از میزان درآمد خود و برنامه‌هایی که برای خرج کردن آن دارند می‌گویند.

به گفته یکی از آرایشگران معروف اصفهان، به دلیل نوسانات نرخ ارز و … همانند گذشته سالن شلوغ نمی‌شود، البته در سه ماه پایانی سال و نزدیک شب عید نوبت دهی ما بیشتر شده است.

خانم دیگری که دوستش آرایشگر است به نقل از دوست خود می‌گوید: که در دو ماه پایانی سال بار خود را می‌بندند.

اگرچه گفته می شود نرخ خدمات آرایشی در آرایشگاه‌های ممتاز، درجه یک، دو و سه زنانه از سوی اتحادیه اعلام می‌شود و آرایشگاه ها ملزم به نصب نرخ نامه هستند، اما مشتری در عمل با قیمت‌های متفاوتی مواجه می‌شود. البته مشتریان معمولا گلایه‌ای از قیمت‌ها نمی‌کنند و بعد از کار خود، با رضایت و گاهی با چانه زنی هزینه آرایشگر را پرداخت می‌کنند.

مشتریان آرایشگاه‌ها زنان در هر سنی هستند، اما در آستانه شب عید زنان و دختران جوان مشتری پر و پا قرصی آرایشگاه‌ها هستند و خواهان خدماتی چون لیفت و لمینت ابرو و مژه، کاشت مژه تکی، اکستنشن، اصلاح صورت و ابرو، آرایش دائم صورت (خط چشم، خط لب و …)، پاکسازی پوست، کاور ناخن، رنگ مو، مش و هایلایت، کوتاهی مو، براشینگ، پدیکور و … هستند.برچسب ها :  •